Gyógyszeres kezelések
Alkalmas enyhe- középsúlyos szorongásos kórképek, hangulati zavarok- túlzott felhangoltság és depresszív állapotok, pánik tünetek, fóbiás félelmek, alvászavarok, pszichotikus állapotok (pl. schizophrenia), öregedéssel járó mentalis, érzelmi - és viselkedésváltozások kezelésére.
A gyógyszer sok esetben egy mankó lehet, ami abban segít, hogy olyan állapotba kerüljünk, amikor jobb működőképességünk álltal képesek vagyunk a problémáinkat megoldani, de nem oldja meg a problémát. Máskor ez a végleges megoldás a betegség természete miatt, amikor a tünetek és panaszok enyhítése, megszüntetése maga a megoldás.
Pszichoterápiák
Ajánlom azoknak, akik akarnak saját magukon, saját magukkal dolgozni azért, hogy a problémáik megoldását önmaguk jobb megértésével, önmagukon való változtatással tegyék meg vagy csak jobban érezzék magukat.
A kiképzőmet idézve, "nincs olyan ember, aki ne lenne kompetens a saját problémájának a megoldásában".
Egyéni pszichoterápia: integratív hypnoterápia , benne analitikusan orientált beszélgetés, KIP, NLP, Ego- state, kognitív struktúrálás
Ajánlom depresszív állapotok, fóbiás félelmek, pánik betegség, szorongások, alvászavar, testi tünetek- pszichosomatikus betegségek (bőr , hasi és mellkasi panaszok), onkológiai betegségek, veszteségek, gyász, kapcsolati konfliktusok esetén vagy ha szeretne fejlődni, saját életében tudatosabbá válni.
Keretek: ülésenként 50 perc, heti rendszerességgel, az össz ülésszám problematikától és a kliens vállalásától függően egyéni szóbeli szerződés szerint alakul.
Csoportterápia: analitikusan orientált, szabad interakciós, verbalis lassú nyílt csoport
Ajánlom azoknak akik a problémáikat készek megosztani egy csoport tagjaival és a problémákat valamilyen kapcsolatban vagy a kapcsolatok hiányában élik meg.
Javasolt enyhe és középsúlyos depresszív állapotok, szorongás, szociális jellegű félelmek, konfliktusos élethelyzetek, ismétlődő veszteségek (munkahelyi, párkapcsolati), önértékelési problémák, önérvényesítési nehézségek esetén.
A terápiás csoportban megismétlődik az életünk valamely "csoportjában" ( munkahely, barátok, család) megélt nehézségünk, problémánk, konfliktusaink. A csoporttagok, mint megannyi kis tükör, visszatükröznek minket, ezáltal hozzásegítenek a viszonyulásaink, reakcióink, értékeléseink, viselkedésünk jobb megértéséhez, esetleg megváltoztatásához, ami egy elfogadó, támogató, megértő, biztonságos közegben tud megtörténni.
Keretek: ülésenként 2x 45 perc= 90 perc, heti rendszerességgel, javasolt a minimum 1-1,5 éves csoportba járásra elköteleződni a megfelelő hatékonyság érdekében.